Natalia
pon - pt 07:00 - 20:00
sob - nd 07:00 - 16:00
Ania
pon - pt 08:00 - 17:00
Klaudia
pon - pt 08:00 - 22:00
sob - nd 07:00 - 16:00

Aborcja Częstochowa

Zastanawiasz się jak usunąć ciążę w Częstochowie?

Myślisz, że jesteś w wyjątkowej sytuacji? Nic bardziej mylnego.
Każdego dnia odbieramy od 55 do 70 telefonów kobiet z Polski, i nie tylko. Aborcja za granicą z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Legalny zabieg, jeden dzień spędzony w Klinice, spokojny powrót do mieszkania w Częstochowie.
Szczególnie gdy odklejony od europejskiej rzeczywistości wyrok trybunału konstytucyjnego zakazuje aborcji w przypadku nawet ciężkich wad płodu.

Strajk kobiet nagłośnił sprawę, zagraniczne kraje zaoferowały pomoc w aborcji dla polskich kobiet.

Terminacja ciąży Częstochowa.

Rejestracja telefoniczna

Konsultantki mówią w języku polskim.

Aborcja w Czechach powoduje wiele pytań i wątpliwości? Możesz zapytać nas o wszystko. Również po zabiegu jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi pacjentkami. Dbamy o komfort każdej z Pań, które odwiedziły naszą klinikę. Podczas aborcji w Czechach jesteś chroniona, nie grozi Ci żadne niebezpieczeństwo.

Zabieg aborcji

Cena zabiegu to 2000 zł.
Czas zabiegu: to około 10 minut w znieczuleniu ogólnym, a cały pobyt trwa około 2,5 godziny.
Przygotowanie:

Sterylizacja

Zabieg sterylizacji – Przyjazd do godziny 7.00 rano w dniu zabiegu – Wymagane wcześniejsze umówienie się. Czas oczekiwania do 1 miesiąca.

Antykoncepcja

Metodą, którą polecamy i radzimy, jest wkładka domaciczna, inaczej spiralka. Zakładać można ją podczas zabiegu pod znieczuleniem ogólnym. Koszt tego rodzaju antykoncepcji wynosi 400 zł zł. Proponujemy kontakt, gdzie odpowiemy na pytanie z tym związane.

Najważniejsze pytania

Kontakt z nami

Konsultantka Natalia
poniedziałek - 07:00 - 20:00
wtorek - 07:00 - 20:00
środa - 07:00 - 20:00
czwartek - 07:00 - 20:00
piątek - 07:00 - 20:00
sobota - 07:00 - 16:00
niedziela - 07:00 - 16:00
Konsultantka Ania
poniedziałek - 08:00 - 17:00
wtorek - 08:00 - 17:00
środa - 08:00 - 17:00
czwartek - 08:00 - 17:00
piątek - 08:00 - 17:00
Konsultantka Klaudia
poniedziałek - 08:00 - 22:00
wtorek - 08:00 - 22:00
środa - 08:00 - 22:00
czwartek - 08:00 - 22:00
piątek - 08:00 - 22:00
sobota - 07:00 - 16:00
niedziela - 07:00 - 16:00

Podstawowe informacje

Zapewniamy transport z Częstochowy

Jeżeli wyjazd za granicę stanowi dla Ciebie problem, nie chcesz płacić kosztów winiety oraz dróg płatnych – możesz skorzystać z naszego transportu.

TRANSPORT DLA PACJENTEK Z POLSKI

 • Katowice – Stonava – Katowice – 200 zł
 • Kraków – Stonava – Kraków – 200 zł
 • Warszawa – Stonava – Warszawa – 300 zł

Numer kontaktowy do kierowcy z Warszawy: 00420 732 969 739

Profesjonalny zabieg w klinice, czy tabletki poronne

W Polsce najczęściej używane są tabletki wczesnoporonne. Niestety, kobiety w dalszym ciągu decydują się na tego typu rozwiązanie, ponieważ w pierwszym momencie mogłoby się wydawać że jest to dość dyskretna i szybka metoda – nic bardziej mylnego. Metoda ta jest mało skuteczna zwłaszcza po 4 tygodniu ciąży. Takie praktyki wykonywane w „domowym zaciszu” najczęściej kończą się na wizycie w szpitalu lub na pogotowiu w celu dalszego doczyszczenia macicy, a tego właśnie chce pacjentka uniknąć.

Ponadto, decydując się na zabieg z użyciem tabletek wczesnoporonnych, trzeba zapoznać się obowiązkowo ze skutkami ubocznymi i być na nie przygotowanym. Pacjentki z Rh ujemnym nie mogą przyjmować tabletek poronnych bez udziału lekarza.

Czas na bezpieczne usunięcie ciąży

Około 60 % pacjentek zgłasza się do nas w 7 tygodniu ciąży, w myśl prawa słowackiego zostaje ok. 5 tygodni na przerwanie ciąży. Nie zwlekaj z decyzją, w zależności od momentu – czas oczekiwania na zabieg to od 4 dni do nawet 2 tygodni!

O klinice aborcyjnej

Nasza klinik aborcyjna pomaga kobietom od 2008 roku. Do naszych partnerów należą kliniki z różnych zakątków Europy. Usuwanie ciąży za granicą, a szczególnie w Czechach jest legalne i bezpieczne. Doświadczona obsługa dba o Ciebie i Twój komfort. Nasza klinika oferuje również inne zabiegi np. wazektomię.

Dlaczego warto wybrać
naszą klinikę?

Nasza Klinka to Twój Komfort Mimo różnych obaw, możesz mieć pewność – żadne z Twoich danych nie wypłynie poza naszą klinikę ginekologiczną.

Jak wygląda aborcja? Zabieg wykonujemy w znieczuleniu ogólnym, pod obserwacją lekarzy i anestezjologa. Kobieta jest przytomna, świadoma i nic nie czuje, żadnego bólu. Inaczej w przypadku usuwania ciąży w Częstochowie, gdzie nie zawsze znieczulenie działa tak, jak powinno.

Aborcja w Polsce

Pytanie, gdzie usunąć ciąże w Polsce wraca do nas codziennie.. niestety, obecnie trudno wyszukać informacje na ten temat. Kobiety nie wiedzą gdzie szukać pomocy gdy zajdą w nieplanowaną ciążę.

Z naszych obserwacji wynika, że w skrytych uliczkach Częstochowy możemy znaleźć tzw. “podziemia aborcyjne”. To miejsca gdzie Polki mogą pozbyć się nieplanowanej ciąży. Są bardzo trudne do znalezienia, nikt oficjalnie ich nie “reklamuje”. Zwłaszcza z obawy o publiczny lincz oraz nierozumienie nawet przez najbliższych.

Co wiemy o polskich lekarzach, którzy wykonują usuwanie ciąży w Częstochowie? Uważamy, że to często lekarze na emeryturze, który szkolili się do zabiegów za granicą. Z reguły do pomocy jest jedna osoba, która pomaga kobiecie przygotować się do zabiegu oraz umawia wizyty.

Wady usuwania ciąży w Polsce – aborcja w Częstochowie wydaje się łatwym i bezpiecznym rozwiązaniem. Niestety, to tylko pozory. W przypadku zabiegów medycznych – zawsze istnieje ryzyko niespodziewanych wydarzeń z którymi lekarz sam sobie nie poradzi. Może dojść do krwotoku wewnętrznego, który jest śmiertelny dla kobiety. Wezwanie karetki może być konieczne. Oczywiście, w większości sytuacji zostanie w porę udzielona pomoc. Personel szpitala z pewnością wykryje powód krwawienia, i tylko od niego zależy czy zgłosi sprawę dalej.

Jak usunąć ciążę?

Znamy dwa sposoby na usunięcia ciąży. Pierwszą opcją jest bezpieczny zabieg usunięcia ciąży w klinice (koszt zabiegu to 2100 zł) lub aborcja farmakologiczna przy pomocy różnych tabletek poronnych. Jeżeli nie wiesz, którą metodę wybrać – porozmawiaj z zaufanym ginekologiem lub lekarzem. Najlepiej poza gabinetem czy publiczną przychodnią. Zabierz pod uwagę w którym miesiącu ciąży jesteś oraz jakie masz dolegliwości.


Aborcja farmakologiczna nie sprawdzi się u każdej kobiety. Tabletki wczesnoporonne (w różnych zestawach) są trudno dostępne. Jest wiele osób, które zyskują i wykorzystują naiwność zrozpaczonych kobiet. Tabletki kosztują ok. 900 zł, co nie budzi niepokoju, zakładając, że uda Ci się usunąć ciąże przy pierwszej próbie. Z reguły otrzymujemy telefony, po trzeciej nieudanej próbie usunięcia ciąży z prośbą o szybką pomoc…
Czyli średnio cena zestawów tabletek poronnych to 3.000 zł!
W przypadku usuwania ciąży pośpiech i szybkie rozwiązania nie są zalecane, szczególnie gdy ciąża trwa dłużej niż 6 tygodni. Dlaczego?
Z czasem ryzyko powikłań przy aborcji farmakologicznej rośnie. Im dłużej jesteśmy w ciąży – możemy spodziewać się mocniejszego krwawienia oraz skurczy. Gdy decydujesz się na aborcję farmakologiczną do najbliższego szpitala powinnaś mieć mniej niż 15 minut drogi autem. Oczywiście otrzymasz pomoc* jednak nie ukryjesz powodu swojego krwawienia. Tabletki łatwo wykryć, a personel jest wyczulony na tego typu sytuacje.


*wyjątek – lekarz może powołać się na klauzulę sumienia

Wady i zalety wykonania aborcji w Polsce

Ponad wszystko – komfort psychiczny, dogodna lokalizacja oraz obecność bliskich osób. Jeżeli jesteś w ciąży ok. 1,5 -3 tygodni jest spora szansa, że uda się bez powikłań. Pewnie przez ok. 2 – 5 dni będziesz krwawić i wydalać skrzepy płodu czy pozostałości po zarodku. Co warto wiedzieć? Zarówno aborcja farmakologiczna, jak i ta wykonywana w podziemiu jest nielegalna.

Co w przypadku powikłań? Jakie są skutki nieudanej aborcji? Co, jeśli płód nie zostanie usunięty? Kobiety mają sporo pytań, wątpliwości – to normalne. Nie mamy dostępu do informacji o udanych i nieudanych zabiegach aborcji, wszystko jest zatajane. Jeżeli Twoja ciąża trwa długo, jest spora szansa, że bardzo uszkodzisz płód, a on dalej będzie się rozwijał. Przekroczysz czas legalnej aborcji i będziesz zmuszona urodzić, upośledzone przez tabletki lub zabieg, dziecko.
aborcja czechy

Zalecenia po zabiegu​ terminacji ciąży

Po wykonanym zabiegu w Klinice zalecamy odpocząć przez ok. 2-3 dni. 

Nie zalecamy również:

 • Podnosić ciężkich rzeczy
 • Korzystać z wanny
 • Używania tamponów
 • Pić alkoholu (dopiero po zakończeniu krwawienia)
 • Uprawiać dynamicznych sportów

Zabieg sterylizacji

 • Przyjazd do godziny 7.00 rano w dniu zabiegu
 • Wymagane wcześniejsze umówienie się. Czas oczekiwania do 1 miesiąca.
 • Zabieg nie wpływa na czynności hormonalne jajników, nie przyspiesza menopauzy, nie powoduje zmian związanych z menstruacją.
 • Zabieg najlepiej wykonywać kilka dni po menstruacji (podczas zabiegu nie można mieć miesiączki).
 • Dzień przed zabiegiem należy jeść tylko lekkie posiłki i dobrze się wypróżnić przed zabiegiem.
 • Zabieg wykonywany metodą laparoskopową. Pobyt w klinice jeden dzień.
 • Do zabiegu potrzebne badanie EKG.
 • Badania krwi: grupa krwi, jonogram, morfologia, PT+ INR, APTT, glukoza, kreatynina, testy wątrobowe – ALT, AST, glikemia, badanie moczu

 • Wykonujemy łączone zabiegi, tj. aborcja + sterylizacja

  Kontakt

  Aborcja w Czechach jest legalna, zadbamy o Ciebie.
  Zadzwoń do nas – odpowiemy na wszystkie pytania.